KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 6338407
*
nr 633 8407
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), 'Det var etz. ', 10 x 12
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2010
kl 18:55:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 22:18:47
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
nr 633 8407
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), 'Det var etz. ', 10 x 12
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/3 22:18:47 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



